Juniorzy na miarę własnych umiejętności

CKS Sparta Konin 2:1 Zjednoczeni Trzemeszno (1:1)

Bramki:
32' Igor Zwoliński, as. Jakub Strzykowski
63' Klaudiusz Glanc, as. Szymon Liczbiński

Dzisiejszy mecz zwiastował wielkie emocje, że względu na to, że na Łężyńską przyjechał drugi zespół ligi - Zjednoczeni Trzemeszno.
Nasz zespół miał na pewno sobie do udowodnienia potencjał, który posiada oraz w końcu pewność siebie.
Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo to my mieliśmy optyczną przewagę, graliśmy dobrze piłką i tworzyliśmy okazje bramkowe. Pierwszą groźną miał Jakub Przydryga, który uderzył ponad bramką!
Bramkę zdobyliśmy po rzucie wolnym... spod swojego pola karnego! Jakub Strzykowski zagrał dłuższą piłkę, która przeleciała ponad wszystkimi zawodnikami. Do niej dopadł Igor Zwoliński, który uderzył obok bramkarza! Mieliśmy 1:0... I na prawdę dobrą grę. Jednak niestety straciliśmy na moment koncentrację i to spowodowało rzut karny dla przeciwnika. Po rękach Strzykowskiego przeciwnik doprowadził do remisu! Tak zakończyła się pierwsza połowa!
Na drugą zespół gości wyszedł lepiej przygotowany! Zawodnicy, w drugiej połowie chcieli bardziej zwyciężyć, a my trochę cofnęliśmy się do obrony. Jednak w najlepszym momencie to my zadaliśmy cios! Szymon Liczbiński minął dwóch przeciwników, zagrał prostopadłą piłkę do Klaudiusza Glanca. A ten że stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce. Bardzo dobry moment gry gości, a to my zdobyliśmy gola! Bardzo cieszy nastawienie drużyny w dzisiejszym meczu, to że zagraliśmy "swoje"... Przykre było tylko zachowanie zawodnika gości, który uderzył pięścią w twarz Maćka Matele. Na pewno będziemy aa tym, by kara była adekwatna do czynu.
Jednak dziś jako zespół pokazaliśmy wszystkim, że nadal się liczymy w walce! Brawo drużyna, brawo SPARTA KONIN❤️