CIĘŻKI TEREN ZDOBYTY !!!

B KLASA - SENIORZY

Czarni II Ostrowite 0:3 CKS Sparta Konin (0:1)

Bramki:
10’ Damian Tylak, as. Karol Dobrychłop
85’ Piotr Pawlikowski, as. Karol Dobrychłop
86’ Mateusz Linartowski, as. Kamil Eszrych

Sportowy weekend w Klubie przy ul. Łężyńskiej kończyli dziś niedawno reaktywowani seniorzy w B Klasie. Zawodnicy trenera Damiana Tylaka, pojechali dziś na bardzo ciężki teren, do Ostrowitego, by zmierzyć się z drugim zespołem Czarnych. Warto dodać, że zespół ten wzmocniony był dziś kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. Jak się później okazało, mecz był bardzo zacięty, emocjonujący i pełen walki!
Od samego początku zauważyć było można, że obydwu zespołom zależy na zwycięstwie i przede wszystkim spokoju w tyłach. Organizacja oby dwóch zespołów na boisku stała na wysokim poziomie, jednak w 10 minucie błąd popełniła defensywa gospodarzy. Wrzutką w pole karne popisał się Karol Dobrychłop, nie porozumienie obrońcy z bramkarzem wykorzystał od razu Damian Tylak, który skierował piłkę do pustej bramki, dając prowadzenie zespołowi Sparty Konin !
Zespół Sparty starał się grać piłkę, utrzymywać się przy niej i stwarzać zagrożenie dziś w bocznych sektorach boiska. Udawało się to, jednak bez skutku w postaci groźnej akcji bramkowej. Brakowało dziś ostatnich dokładnych podań.
W drugiej połowie, gra wiele się nie zmieniła, a walka w środku pola zamieniała się często w kolory kartek. Z naszej strony zgromadziliśmy ich trzy. Zespół gości mecz kończył w 10 i to dało nam lekki spokój. Dzięki mądrej grze w defensywie i czekaniu na sytuacje bramkowe udało nam się jeszcze dobić rywala w końcówce ! Najpierw po wrzutce z rzutu wolnego Tylaka, Karol Dobrychłop odgrywa piłkę do Piotra Pawlikowskiego, który celnym strzałem zdobywa gola na 2:0! Minutę później, w zamieszaniu pod bramką Sparty, dokładną piłkę do Mateusza Linartowskiego posłał Kamil Eszrych, a Mateusz najpierw mijając ostatniego obrońcę a potem uderzając obok bramkarza ustalił wynik meczu na 3:0. Ponadto swoje okazje mieli jeszcze Dobrychłop, Tylak czy Grochociński, jednak więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Zespół zagrać solidnie w obronie i skutecznie w ataku, dzięki temu zdobywając cenne 3 pkt!