Kolejne trzy punkty Juniora Młodszego

OKRĘGOWA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

Ważne punkty, po dość niemrawej grze!

MKS Dąbie 2:6 CKS Sparta Konin (0:2)

8’ Szymon Liczbiński, as. Remigiusz Grochociński
35’ Igor Zwoliński, as. Szymon Liczbiński
56’ Kacper Siemaszko, as. Klaudiusz Pałucki
60’ Klaudiusz Glanc, as. Szymon Liczbiński
78’ Remigiusz Kaźmierczak, as. Patryk Wiśniewski
80’ Szymon Liczbiński, as. Klaudiusz Pałucki

Nasza drużyna dziś wyjechała do Dąbia, na dość ciężki teren, by zmierzyć się z zespołem tamtejszego MKS-u. Zespół z Dąbia gra bardzo nieobliczalnie, zresztą jak cała nasza liga. Od początku spotkania, staraliśmy się narzucić swój styl gry, zagrażając cały czas bramce gospodarzom. Jedna groźna akcja miała miejsce w 8 minucie. Rzut wolny z okolicy bocznej linii wykonywał Remigiusz Grochociński, bramkarz minął się z piłką, a głową do bramki piłkę wbił Szymon Liczbiński. Potem koncert nie wykorzystanych sytuacji naszego zespołu, swoje okazje marnowali Glanc, Zwoliński, Przydryga…. W 35 minucie, po prawej stronie z piłką pomknął Szymon Liczbiński, dograł w pole karne, tam zupełnie bez krycia piłkę przyjął Igor Zwoliński i strzałem z lewej nogi zdobył bramkę na 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Na drugą zespół miał wyjść skoncentrowany i głodny bramek, a tymczasem….. W 4 minuty straciliśmy dwie bramki. Najpierw w 42 minucie, piłkę ręką zagrał Krystian Bobrowski i straciliśmy bramkę na 2:1. Za chwile zupełny chaos w naszej defensywie zespół z Dąbia wykorzystał po raz kolejny i ciężko zapracowane dwie bramki przewagi straciły na ważności!

Zespół Sparty podrażniony i zupełnie niemrawy dzisiejszego dnia starał się o zdobycie kolejnych bramek. Udało się to w 56 minucie, gdy po rzucie rożnym Klaudiusza Pałuckiego, bramkę głową zdobył Kacper Siemaszko i wyprowadził zespół na prowadzenie. Cztery minuty później było już 4:2 dla nas. Klaudiusz Glanc, wykorzystał podanie Szymona Liczbińskiego i zdobył bramkę, po kilkunastu próbach. W dwie ostatnie minuty meczu, zdołaliśmy jeszcze wbić przeciwnikowi dwie bramki. Najpierw w 78 minucie, po wrzutce Wiśniewskiego, bramkę zdobył Kaźmierczak, a tuż przed końcowym gwizdkiem, piękne prostopadłe podanie Pałuckiego, na bramkę zamienił Szymon Liczbiński!

Podsumowując, zespół musi pracować nad wykorzystywaniem sytuacji pod bramką przeciwnika, ewidentnie brakuje zimnej krwi i spokoju. Teraz mamy pauzę, którą wykorzystamy na pożyteczny sparing z drużyną seniorów, a za dwa tygodnie czekają nas dwa mecze w trzy dni. 27 września, wyjeżdżamy do Rychwała, a w sobotę 30 Września, na wyjeździe zmierzymy się z zespołem Sokoła Kleczew!

Jakub Strzykowski – Kamil Robak (41’ Norbert Komosiak), Krystian Bobrowski (50’ Dominik Trzaskowski), Mikołaj Zasadziński – Jakub Przydryga, Remigiusz Grochociński (41’ Kacper Siemaszko), szymon Liczbiński, Remigiusz Kaźmierczak, Igor Zwoliński (52’ Patryk Wiśniewski) – Adam Błaszczyk (50’ Klaudiusz Pałucki), Klaudiusz Glanc (66’ Krystian Majkowski)

Ławka rezerwowych: Dawid Szejna