JM: SPARTA-Strażak 3:1

CKS Sparta Konin 3:1 Strażak Licheń Stary (1:0)

15’ Klaudiusz Glanc, as. Remigiusz Grochociński
50’ Klaudiusz Glanc, as. Remigiusz Grochociński
80’+2’ Remigiusz Grochociński (rz. wolny)

W środowe popołudnie na stadion przy ul. Łężyńskiej co prawda nie pojawiło się słońce, jednak kolejne sportowe emocje podziwiać mogli kibice. Tym razem Okręgowa Liga Juniorów Młodszych zawitała w IV Kolejce. Przeciwnikiem naszych Spartan była dziś ekipa Strażaka Licheń Stary, czyli rywale zza miedzy.
Od początku meczu zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy byli praktycznie non stop przy piłce. Ponadto zespół stwarzał sobie co chwile sytuacje bramkowe. Pierwsza już odbyła się w 5 minucie, po rzucie rożnym. Klaudiusz Glanc uprzedził bramkarza, a sędzia główny spotkania dopatrzył się faulu widmo! Podrażniło to trochę nasz zespół, jednak nadal stwarzaliśmy kolejne bramkowe sytuacje, jednak bez skutku. Skutek przyniosła tylko ta z 15 minuty. Po prostopadłym podaniu od Grochocińskiego, Klaudiusz Glanc minął bramkarza Strażaka i ze spokojem zdobył prowadzenie dla zespołu. Kolejne 25 minut, to sytuacje nie wykorzystane przez nasz zespół. Za to goście zagrozili nam dwukrotnie, z rzutów rożnych. Do przerwy więc prowadziliśmy skromnie 1:0.
Na drugą połowę zespoły wyszły bardzo zmotywowane. Już w pierwszej minucie drugiej połowy błąd popełniła defensywa Sparty wraz z bramkarzem, z czego skorzystali goście z Lichenia! Była to chyba jedyna poważna sytuacja podbramkowa zawodników z Lichenia! A nasz zespół, dziś walił głową w mur, utworzony przez defensywę Strażaka. W 50 minucie po raz kolejny o sobie dał znać duet Grochociński-Glanc, którzy wyprowadzili Spartę na prowadzenie. Remigiusz zagrał prostopadłą piłkę, a Klaudiusz w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza plasowanym strzałem po długim słupku. Gra zawodników Sparty nie zmieniała się, cały czas atakowaliśmy. Po ładnym strzale Jakuba Przydrygi piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki. Później jeszcze ładniejszym strzałem, popisał się Szymon Liczbiński, a jego strzał powędrował na słupek. Ponadto jeszcze swoich sił próbowali Kaźmierczak, Zwoliński czy Glanc. Kropkę nad i postawił po raz kolejny kapitan zespołu – Remigiusz Grochociński, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego!

Dawid Szejna – Kamil Robak, Krystian Bobrowski, Mikołaj Zasadziński – Jakub Przydryga, Remigiusz Grochociński, Szymon Liczbiński (70’ Dominik Trzaskowski), Mateusz Lubański (52’ Adam Błaszczyk), Kacper Siemaszko (59’ Igor Zwoliński) – Remigiusz Kaźmierczak, Klaudiusz Glanc

Ławka rezerwowych: Jakub Strzykowski, Norbert Komosiak, Jakub Jaworski, Kacper Kraczyński